top of page

Sözleşmeler

Gizlilik Sözleşmesi

Gizlilik Sözleşmesi

GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ

 

www.bonininkutusu.com (Bundan böyle kısaca "Site" olarak anılacaktır), müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla bazı kişisel bilgilerinizi (isim, yaş, ilgi alanlarınız, e-posta vb.) sizlerden talep etmektedir. Bu formu onaylayarak "Kullanıcı" sıfatıyla (Site ye erişen gerçek ve tüzel kişiler) aşağıdaki kullanım koşullarını kabul ettiğinizi, yasal uyarı ve bilgilendirmeleri anladığınızı beyan etmektesiniz.

 

Site, üyelik formlarından topladığı bilgileri ("Kişisel Veriler"), söz konusu üyenin haberi ya da aksi bir talimatı olmaksızın, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla kullanmamakta ve satmamaktadır. Tüm veriler 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uygun şekilde Veri Sorumlusu sıfatına sahip olmamız ve mevzuattan kaynaklanan yasal yükümlülüklerimiz çerçevesinde kullanılmaktadır.

 

Site sunucularında toplanan bu bilgiler, dönemsel kampanya çalışmaları, müşteri profillerine yönelik özel promosyon faaliyetlerinin kurgulanması ve istenmeyen e-postaların iletilmemesine yönelik müşteri "sınıflandırma” çalışmalarında kullanılmaktadır.

 

Site, e-posta adresleri ve üyelik formlarında istediği kişisel bilgilerin haricinde site kullanımı sırasında izlediği, ziyaretçi hareket ve tercihlerini analiz ederek yorumlamaktadır. Kişisel bilgiler içermeyen bu istatistiksel veriler, Site müşterilerine daha özel ve etkin bir alışveriş deneyimi yaşatmak amacıyla Site iş ortakları ile paylaşılabilmektedir.

 

Kişisel Veriler, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmak zorunda olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir. Kullanıcının sisteme girdiği tüm bilgilere sadece Kullanıcı ulaşabilmekte ve bu bilgileri sadece Kullanıcı değiştirebilmektedir. Bir başkasının bu bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.

 

Kullanıcı, Kişisel Veriler’in lojistik hizmetlerin (sipariş teslimi vb.) sağlanması amacıyla kargo şirketleri, kurye şirketleri, lojistik firmaları vb. 3. şahıslara verilmesine onay vermektedir.

 

Herhangi bir zamanda günlük elektronik posta gönderim listemizden çıkmak isterseniz, gönderdiğimiz elektronik postaların alt kısmında bulunan “E-bülten listemizden çıkmak için lütfen tıklayınız” linkine tıklayarak e-bülten üyeliğinden kolayca çıkabilirsiniz. Ayrıca Kullanıcı Site’ye başvurarak: 

 • Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,

 • Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,

 • Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,

 • Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,

 • Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,

 • Kanunun 7.maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini, yok edilmesini ya da anonim hale getirilmesini isteme ve eğer aktarım yapılmışsa bu talebin aktarılan üçüncü kişiye iletilmesini isteme

 • İşlenen verilerin neticesinde kişi ile ilintili olumsuz bir sonuç çıkmasına itiraz etme

 • Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme, hakkına sahiptir. 

Ödeme sayfasında istenen kredi kartı bilgileriniz, siteden alışveriş yapan siz değerli müşterilerimizin güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla hiçbir şekilde Site veya ona hizmet veren şirketlerin sunucularında tutulmamaktadır. Bu şekilde ödemeye yönelik tüm işlemlerin Site arayüzü üzerinden banka ve bilgisayarınız arasında gerçekleşmesi sağlanmaktadır.

 

Ayrıca Site’de ‘’Secure Sockets Layer’’ (SSL) teknolojisi kullanılmaktadır. 128 bit SSL sertifikamız sayesinde kişisel bilgileriniz şifrelendiğinden 3.şahısların ellerine geçmesi tamamı ile engellenmiştir.

 

Sitede bulunan içerik, görseller ve sair materyaller sadece www.bonininkutusu.com’da önceden yazılı izin alınması kaydıyla ve Site’nin izin verdiği şart ve koşullarda kullanılabilir, aksi halde 3. kişi ve kuruluşlara verilemez, kullandırılamaz, çoğaltılamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, sunulamaz ve yayınlanamaz. Sitenin bütünü veya bir kısmı kaynak gösterilmeden başka bir web sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz.

 

 

www.bonininkutusu.com

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Web Sitesi Kullanım ve Mesafeli Satış Sözleşmesi

GİRİŞ HÜKÜMLERİ

Bu Kullanım ve Üyelik Koşulları münhasıran üreticilerin kendi ürünlerini tanıtmak amacıyla; sadece satış sözleşmesine sahip insanlara bir kutu göndermek suretiyle ürünlerinin dağıtımı aktivitesini düzenler (bundan sonra, "Kutu Teslimat Servisi" olarak anılacaktır).

Bu belgenin amacı doğrultusunda, satış sözleşmesi yapmış olduğu kabul edilen kişiler "Müşteriler" olarak anılacaktır.

Bu hizmetler, "www.bonininkutusu.com" web sitesinde mevcuttur (bundan sonra "Site" olarak anılacaktır). Bu Kullanım ve Üyelik Koşulları, rutin bir satın alma sırasında geçerli sitede müşteriler için hazır bulunacaktır.

Müşteri sitedeki siparişini onaylayarak, söz konusu sipariş için şartların yanı sıra, bu Kullanım ve Üyelik Koşullarının tümünü okuduğunu, anladığını ve çekincesiz kabul ettiğini beyan eder.

Satın alımın yapıldığı tarihte, o sırada sitede yer alan Kullanım ve Üyelik Koşulları uygulanacaktır. Bununla birlikte, bu Kullanım ve Üyelik Koşulları değiştirilebilir

 

MADDE 1 -GENEL BAKIŞ

www.bonininkutusu.com sitesi, şahıs şirketidir. 

MADDE 2 - YASAL DURUM

Müşterilerin bir sözleşme için hukuken uygun olması için en az 18 yaşında olduklarını beyan etmeleri gerekir.

MADDE 3 - COĞRAFİ ALAN

Kutu teslimat servisi Türkiye'de kullanılabilir. Bu coğrafi duruma uymayan abone dikkate alınmayacaktır.

MADDE 4 - HİZMETE ERİŞİM

www.bonininkutusu.com sitesi normal koşullarda, istemli veya istemsiz kesintiler özellikle bakım çalışmaları ve önemli olaylar dışında yıl boyunca, yedi gün, günde 24 saat erişime açıktır. Site, siteye erişimin kesilmesinden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz.

MADDE 5 – KULLANICI SİSTEMİ

Müşteriler, kendisinin belirleyeceği bir “kullanıcı adı” veya e-posta adresi ile “şifre”ye sahip olur. “Kullanıcı adı” e-posta adreslerinde olduğu gibi her üyeye özeldir ve aynı kullanıcı adı farklı üyelere verilmez.

 

Müşteriler, Site üyeliği gerektiren sistemlere bağlanabilmesi için kullanıcı adını veya kayıtlı e-posta adresi ile şifresini girmesi gereklidir. Bu işlem Site sistemine giriş yapmak şeklinde tanımlanmıştır.

 

 “Şifre” sadece ilgili Müşteriler’in bilgisi dâhilindedir. Kullanıcı şifresi unutulduğu takdirde Site,, talep üzerine Müşteriler’inin Site sisteminde kayıtlı e-posta adresine yeni şifre oluşturabilmek için bir bağlantı gönderecektir. Şifre'nin belirlenmesi ve korunması tamamıyla Müşteriler’in kendi sorumluluğundadır ve şifre kullanımından doğacak problemlerden veya oluşabilecek zararlardan kesinlikle sorumlu değildir.

 

MADDE 5 – KUTU TESLİMAT SERVİSİ SÖZLEŞME KOŞULLARI 

Kutu teslimat servisi; her takvim ayında 2 aktivite malzemesi, kitapçık ve bir kırtasiye ürünü sürpriz içeren bir kutu sevkiyatını içerir.

Site tarafından sunulan kutu nakliye hizmeti sözleşmesi Site üzerinden yapılır.

Kutu teslimat servisi sözleşmesi paketlerinden birini satın alarak, Müşteri bu Kullanım ve Üyelik Koşullarını kabul eder ve bunları okuduğunu ve anladığını onaylar ve çekincesizce tam bilgisi oduğunu kabul eder.

Sorunsuz bir kutu teslimat servisi sunmak amacıyla, bir paket satın alan müşterilerin, kendi kişisel bilgilerini içeren bir form doldurması gerekmektedir. Site’ye sağlanan bilgiler doğru olmalıdır. Satın alırken müşteri, girdiği bilgilerin doğruluğunu ve gerçekliğini garanti eder. Yanlış bilgilendirme durumunda Site sorumlu tutulamaz.

Site kutu teslimat servisi için üç farklı abonelik çeşidi sunmaktadır.

 1. Tek ödeme ile tek aylık kutu hizmeti (5.1) 

 2. Tek ödeme ile 3 aylık paket hizmeti(5.2) 

 3. Tek ödeme ile tek kutu hizmeti(5.3)

Aboneler, sadece Site ödemeyi tam olarak aldığı zaman ürüne sahip kabul edilecektir.

5.1. TEK ÖDEME İLE TEK AYLIK KUTU HİZMETİ 

Ücreti ödenen kutu, o ayın gönderim süresi içinde, satın alan müşterinin belirttiği teslimat adresine ulaştırılır. Müşteri iptal edene kadar hizmet devam eder.

5.2. TEK ÖDEME İLE ÜÇ AYLIK PAKET HİZMETİ

Üç aylık paket hizmeti, müşterilere kendileri ya da üçüncü parti şahıslar için üç aylık abonelik; dolayısıyla üç adet kutu teslimatı sağlar. Bu abonelik için ödeme satın alım işlemi sırasında tek çekim olarak alınacaktır. 3 ay boyunca 3 farkı kutu teslimatı yapılır.

5.3. TEK ÖDEME İLE TEK KUTU HİZMETİ

Müşterilerin seçtikleri ürün veya ürünler, müşterilere kendileri ya da üçüncü parti şahıslar için kutu teslimatı sağlar. Bu abonelik için ödeme satın alım işlemi sırasında tek çekim olarak alınacaktır. Alınan kutu sayısı kadar gönderim tek seferde sağlanır.

MADDE 6 - BÜLTEN ABONELİĞİ

Hizmet paketlerinden birine abone olurken, ya da Siteden bir sipariş verildiğinde, bu Kullanım ve Üyelik Koşullarını kabul ederek, müşteri. Site’ye üyelik sırasında müşteri tarafından sağlanan e-posta adresine e-posta gönderme yetkisi verir. Bülten aboneliği elektronik posta ile her an iptal edilebilir.

MADDE 7 – MÜŞTERİ HESABI DEAKTİVASYONU

Bu Kullanım ve Üyelik Koşullarının bağlayıcılığından doğan uygunsuzluk, verilen bir siparişin ödenmemesi, hesap oluşturmak için kasten yanlış bilgi verme ya da Site’nin çıkarlarına zarar verecek aktiviteler yapılması durumunda, şirket Siteden sunulan hizmetlere erişimi askıya alma ya da eylemlerin ciddiyetine bağlı olarak herhangi bir tazminat olmaksızın üyenin aboneliğini ve hesabını feshetme hakkını saklı tutar. Şirket ayrıca bu tür eylemler için üyeliği iptal edilmiş ve siteden men edilmiş olan bir müşteriye hizmet vermeyi reddetme hakkını saklı tutar.

MADDE 8 – İADE KOŞULLARI 

Kutu ve içerikleri hakkındaki herhangi bir şikayetin kutu alındıktan sonra üç gün içerisinde bildirilmesi gerekir. Kutu ve/veya ürünlerde arıza veya kusur olması durumunda, müşteriye mevcut stok adetleri dahilinde yeni bir kutu gönderilir. Ürün stoğu tükenmiş ise müşteriye başka bir kutu ücretsiz olarak gönderilecektir. İade durumunda, iade edilecek miktar, ödeme sistemine ödenmiş olan işlem ücreti kesilerek iade sağlanır. 3 aylık kutu paketlerinin iadesinde, o güne kadar gönderilmiş olan kutuların ücretleri, tek aylık kutu ücreti üzerinden değerlendirilir; kargo ücretleri ve işlem ücretleri de eklenerek, toplam ödenmiş olan miktardan kesinti uygulanarak iade edilir.

Kutu içerisinde eksik veya kusurlu ürün bulunması, stok adetlerine bağlı olarak, ürünün aynı ürünle ya da farklı bir ürünle değiştirilmesine sebep olur.

Kutunun teslimatının sağlanamaması farklı bir çeşit tazminata sebep olmaz. Her durumda, şirketin sorumluluğu siparişlerin değeriyle sınırlıdır.

Bu koşullar altında geri ödeme alabilmek için, müşteri 30 gün içinde geri ödeme istediğini bildirmelidir. Geri ödemeler genellikle ödemenin yapıldığı aynı yöntemle yapılır.

MADDE 9 – MÜCBİR SEBEP HALİ

Şirket, mücbir sebep hali nedeniyle doğacak sözleşmenin tamamen veya kısmen ihlali durumunda sorumlu tutulamaz.

Bir mücbir sebep, makul kontrol dışındaki herhangi bir olay veya durum ile ilgilidir.

Bir mücbir sebep halinde, sözleşme yükümlülüklerimizin yerine getirilmemesinden sorumlu değiliz. Ancak, mücbir sebep olayına rağmen bu dönem boyunca elimizden geleni en iyi şekilde gerçekleştirmek için gereken her gayreti göstereceğiz.

MADDE 10 – CAYMA HAKKI 

Yürürlükteki 6502 nolu tüketici hakları kanunu ve uzaktan satış yönetmeliği uyarınca, müşteri on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde Şirket’e yöneltilmiş olması yeterlidir.

Cayma hakkı bildirimi, bu Kullanım ve Üyelik Koşulların Madde 1'inde belirtilen www.bonininkutusu.com web adresinde yer alan iletişim sayfası aracılığıyla e-posta ile yapılmalıdır.

Ondört (14) günlük süre aboneliğin başladığı andan itibaren başlar. Eğer kutu bu on dört gün içerisinde müşteriye ulaştırılmışsa dahi müşteri cayma hakkına sahiptir. Bu durumda, mal orjinal ambalajında ve durumunda iade edilmelidir. Herhangi bir hasarlı ve / veya eksik ürün ya da hasarlı ve / veya eksik ambalaj iade ya da takas edilemez. Aylık tam kutu paketinde, tam kutunun geri gönderilmesi gereklidir. Bu durumda kargo ücreti gönderene aittir.

Ürünün satın alındığı dönem bulunan kampanya dahilinde hediye edilen ürün, fırsat, indirim ve haklar; cayma hakkının kullanılması durumunda, tarafımıza eksiksiz, hasarsız ve kullanılmamış şekilde iade edilmelidir. Ürünün kullanılmış, eksik veya hasarlı olması durumunda veya kampanya dahilinde indirim veya avantajlardan faydalanılması durumunda; faydalanılan tutar iade tutarından düşülerek hesaplanır.

 

MADDE 11 – KULLANIM VE ÜYELİK KOŞULLARINDA DEĞİŞİKLİKLER 

Şirket herhangi bir zamanda bu Kullanım ve Üyelik Koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Yeni Kullanım ve Üyelik Koşulları müşteri için uygun değilse, müşteri yeni Kullanım ve Üyelik Koşulları öngörülen şekilde yürürlüğe girmeden önce iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla aboneliğini sonlandırmalıdır.

Yeni Kullanım ve Üyelik Koşullarının reddi açık olmalıdır. Yeni Kullanım ve Üyelik Koşullarının yürürlüğe girmesinden önce talebin açıkça bildirilmemesi durumunda, müşteri değişiklikleri kabul etmiş kabul edilecektir.

 

MADDE 12 – KAMPANYALARIN KULLANIMI

Kampanyaların kullanımında, kötüye kullanım tespit edilmesi durumunda, kampanyadan kazanılmış haklar geri alınır.

Siparişin onaylanması durumunda müşteri, işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

Teslimat ve İade

Teslimat ve İade

İade Şartları

Siparişlerinizi teslim almadan önce iade etmek isterseniz ürün size ulaştığında paketi teslim almayın, ürünün paketini açmadan kargo şirketine geri teslim edin.

 

Siparişinizi teslim aldıktan sonra iade/değişim yapmak isterseniz 14 gün içinde; sitemizde yer alan iletişim bölümünden sipariş numaranız ve iade edilecek ürünün tam adını belirterek; değişim yapmak isterseniz yeni almak istediğiniz ürünün de tam adını yazarak bizimle iletişime geçiniz. İade/değişim yapılacak ürünün kargo bedeli alıcıya aittir.

 

 

İade/Değişim Kapsamındaki Ürünler

 

İade/değişim edeceğiniz ürünün, poşetin içindeki paketlerin açılmamış, pelür koruyucu bandı ve pelur kağıdı yırtılmamış, hasar görmemiş, kullanılmamış ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olması gerekmektedir. 

(Covid-19 pandemi tedbirleri nedeniyle paketi açılmış ürün iadesi yapılamamaktadır.)

İndirimli ürünlerde iade kabul edilmemektedir.

 

İade/değişim etmek istediğiniz ürün/ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ve faturası ile kargo masrafını karşılayarak gönderebilirsiniz.

 

Tüketicinin istediği doğrultusunda özel yapılmış ürünler iade/değişim kapsamı dışındadır.

 

Sevkiyat sırasında hasar gördüğünü düşündüğünüz ürünleri firma yetkilisi önünde açıp; hasarlı ise tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız.

 

İade ürün/ürünlerin bedeli, ürünler depoya ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra, ödeme şeklinize göre iade edilmektedir. Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kredi kartınızda görmeniz, bir kaç gün sürebilir.

 

 

Kusurlu Ürünlerin İade/Değişimi

 

Siparişinizi teslim aldıktan sonra kusurlu olan ürün/ürünlerde, iade/değişim yapmak isterseniz 30 gün içinde; sitemizde yer alan iletişim bölümünden ürünün problemini, sipariş numaranız ve iade edilecek ürünün tam adını belirterek; değişim yapmak isterseniz yeni almak istediğiniz ürünün de tam adını yazarak bizimle iletişime geçiniz. Üründe kullanımdan kaynaklı bir problem yoksa iade işleminiz gerçekleşir.

bottom of page